Нашли дешевле? Отблагодарим скидкой! Мы все можем - мы производители!

Витряска
Вытряска
Витряска

Слово “льон” на всіх мовах ( flax , lin ) означає стебла і волокно , пряжу і тканину. Це слово відразу асоціюється з дивними властивостями цього матеріалу. Льон – це чистота , комфорт , престиж .

Волокно отримують із стебел льону , масло – з насіння . З лляного волокна отримують різні тканини – від брезенту до батисту , широко використовувані в техніці і побуті. У насінні льону міститься 30-47 % жирної швидко висихає масла, що має важливе технічне значення . З нього готують оліфу , лаки , масляні фарби (у тому числі і для живопису) ; його використовують для виробництва лінолеуму , клейонки , штучної шкіри , мила. Що залишається після віджимання масла лляної макуха служить цінним кормом для молочної худоби . Льняна олія і саме насіння застосовують і в медицині.

Волокно льону має унікальні споживчі властивості :

льон високо гігроскопічний , добре вбирає краплинну вологу і одночасно швидко її віддає , висихає ;

на лляних волокнах не утворюється зарядів статичної електрики ;

ступінь полімеризації целюлози льону в 2-3 рази вище , ніж у бавовни , тому він набагато міцніше , більш стійкий до руйнування на світлі і виносить більшу кількість прань

в процесі носіння він не жовтіє і не старіє , а тільки стає біліше і приємніше ;

льон має бактерицидні властивості .

Ці та інші властивості роблять льон корисним для здоров’я людини , а вироби з нього зручними у користуванні.

Льон має більш 10000 -річну історію. Ми знаємо , що лляні тканини були на муміях єгипетських фараонів , в лляний одяг одягалися римські патриції , солдати і матроси Петровського флоту. Селяни користувалися домотканої лляної одягом. Протягом тисячоліть з льону робили найтонший батист і брюссельські і вологодські мережива і одночасно грубий одяг і вітрила .

Кілька разів поява нових , більш технологічних волокон (бавовни , віскози , синтетичних волокон) , здавалося , ставило лляне виробництво на грань катастрофи. Багато хто передрікав льону загибель в конкурентній боротьбі з новими волокнами. Але практика показала , що виробництво лляних тканин збереглося і навіть зросло , причому поєднання льону з новими волокнами інколи дозволяло шляхом застосування більш дешевої технології – забезпечити одночасно високі споживчі властивості тканин .

У наш час лляне волокно та вироби з льону користуються стійким попитом на світовому ринку. За його унікальні властивості льон часто називають « золотом текстилю» .

Розрізняють три типи льону ( Linum usitatissimum ) :
Довгунець , ( 80- 120см ), що має слабо розгалужених тільки у вершини стебло і використовуваний для отримання текстильного волокна.
Кудряш , ( олійний льон ) , культивований на насіння , має пучок розгалужених стебел , низькорослий ( 30- 50см) , має в 20 разів більше насіннєвих коробочок , ніж довгунець .
Межеумок , що займає за своєю будовою , проміжне положення , має розгалужених стебло (50-70 см) , його волокно можна використовувати для виробництва грубих тканин і шпагату.

Поперечна структура стебла льону така: зовнішній шар – шкірка , під якою розташована кора , що містить лубоволокнистих пучки , що складаються з груп елементарних волокон (завдовжки до 120мм ) , склеєних між собою пектинами . Серцевина вистилає внутрішню частину стебла.

отримання льоноволокна

Процес вирощування льону та отримання льоноволокна досить трудомісткий. Після дозрівання , льон « смикають » і розстилають на полі у вигляді стрічки для того , щоб під впливом природної вологи ( роса , дощі) на льоні почали розвиватися грибки , які руйнують пектинові речовини , що з’єднують волокно з деревиною стебла. У результаті з лляної соломки виходить « тресту » , у якої відділення волокна від стебла полегшено. Потім отримане таким чином лляне сировина ( « тресту » ) надходить для подальшої переробки на льонозаводи .

На льонозаводі відбувається первинна переробка льону . На м’яльно – тріпальних агрегатах в процесі мятья і тіпання волокна набувають вигляду довгих пасом , довжина яких приблизно дорівнює довжині стебла. Частина волокон при цьому обривається або відколюється і потрапляє у відходи тіпання – і виходять сплутані волокна , які й називаються витряска . У відходи тіпання потрапляє також зруйнована деревина стебла ( багаття ) .

За сучасною технологією з лляного стебла отримують різне за якістю довге тіпане волокно і оброблені відходи тіпання – коротке волокно.

Довге льоноволокно поразделяется на номери 8-14 згідно ГОСТ 10330-76 ( “Льон тіпаний ” ) , коротке – на номери 2-6 згідно ГОСТ 9394-76 ( “Коротке лляне волокно” ) . Відходи тіпання , що не відповідають ГОСТ на коротке льоноволокно , використовуються в будівництві і зазвичай називаються « клоччям ».

Для подальшої переробки льоноволокно зазвичай надходить на льонокомбінати , де довге тіпане волокно піддають чесанню , після якого воно розділяється на чесане і очіс . Після цього всі види волокна переробляються за різними технологіями мокрим і сухим способами прядіння і використовують для виготовлення різних тканин.

З чесаного довгого льоноволокна отримують тонку якісну пряжу , яка йде на виготовлення різних тканин для одягу , постільної білизни і т.д. Очоси використовуються для виготовлення нетканих матеріалів (основа під лінолеум ) . З короткого льоноволокна сухим прядінням отримують більш грубу пряжу – для шпагатів , мотузок , мішковини і т.д.

 

 
 
Купити  витряску Ви можете зателефонувавши за телефонами: 095-47-44-176, 094-927-41-26, 044-362-71-26 або написавши за адресою: lnozavod.ua@gmail.com . Сподіваємося що ціна і якість витряски Вас повністю задовольнять. Ми будемо раді бачити Вас серед наших постійних клієнтів.

 

This post is also available in: English, Russian

Партнеры:

  • Украинская льняная компания
  • межвенцовый утеплитель
  • Зерно
  • Пелли ЛТД