Нашли дешевле? Отблагодарим скидкой! Мы все можем - мы производители!

Конопатка(Лляний утеплювач)

Конопатка(Лляний утеплювач)
Конопатка(Лляний утеплювач)

Конопатка дерев’яних будинків

Конопатка – це ущільнення пазів між вінцями зрубу і під врубках кутів. Будь-які будови , побудовані з колоди або бруса , в період висихання дають значну усадку. У процесі усадки , між вінцями утворюються нерівномірні зазори . Для усунення цих зазорів , необхідно провести конопатку .

Конопатние роботи необхідно виконати до початку оздоблювальних робіт , так як після виконання конопатки , висота будови збільшиться на 5-7 см.

Будь-які будови , побудовані з колоди або бруса , в період висихання дають значну усадку. У процесі усадки , між вінцями утворюються нерівномірні зазори . Для усунення цих зазорів , необхідно провести конопатку . Конопатити стіни можна не раніше 8 – 12 місяців , з моменту установки.

Для конопатки зрубів , в якості матеріалу використовують клоччя ( довге волокно , коротке волокно , витряски , міжвінцовий стрічковий утеплювач / ущільнювач ) або інші сучасні матеріали ущільнювачів нового покоління.

Конопатние роботи необхідно виконати до початку оздоблювальних робіт , тому що після виконання конопатки , висота будови збільшиться на 5-7 см.

Вартість конопатних робіт безпосередньо залежить від якості зібраних стін , від вихідного матеріалу ( бруса або колоди ) , а також від форми кутових з’єднань ( ЧАША або ЛАПА ) , і остаточно визначається після виїзду майстра на об’єкт .

У вартість входить:

Повне заповнення всіх порожнеч якісної лляної клоччям , ущільнення клоччя , укладання декоративного джутового шнура.

У вартість не входить : Пакля і джутовий шнур.

Якість наших конопатних робіт досягається тим , що кожен вінець попередньо розклинюється , забезпечуючи доступ до заповнення всіх порожнеч конопатних матеріалом.

Особливу увагу , ми приділяємо проконопачування кутових з’єднань .

Конопатка рубаних стін

Шар утеплювача покладений в процесі зведення зрубу , ще не дає повної гарантії від продування , тому вдома конопатять вже після закінчення будівництва. Крім того , особливість рубаних стін така, що в процесі експлуатації вони дають значну усадку , що призводить до появи щілин між колодами або брусами і , як наслідок , до зниження їх тепло – ізоляційних властивостей . Для усунення цього явища проводять конопатку стін , яку виконують перший раз після зведення зрубу і через 1 – 1,5 року. Для тимчасового захисту зрубу від продування його закривають толем , руберойдом або іншими матеріалами і в такому стані витримують до повної усадки стін.

Рис . 1 . Забивання щілин клоччям

Під конопаткою зрубу розуміють ущільнення зазорів між колодами клоччям , пеньком , сухим мохом і т.д. (Рис.1). Для цього на Русі завжди існували артілі конопатника , мистецтво яких передавалося з покоління в покоління. Якість роботи конопатника можна було визначити тільки в зимовий період , коли хату починає інтенсивно продувати . Тому конопатники утворювали своєрідні товариства ” на довірі ” , які гарантували бездоганну якість своєї роботи.

Закінчувалася конопатка освітою шва у вигляді акуратного полукантіка . Нинішня практика показує , що через подальшої усушки деревини та непрофесійної конопатки зруб всідається на 3-5 % і тому зводити його треба на 15 – 20 см вище наміченої висоти.

Починають готуватися до першої конопатці ще в процесі зведення зрубу , для чого укладається між вінцями прокладочний матеріал повинен виступати назовні не менше , ніж на 5 мм. Цей виступаючий прокладочний матеріал з силою забивають у шви за допомогою спеціальних інструментів – ” конопатки ” й киянки – ” мушель ” , отримуючи непродуваемие шви.

При цьому волокнисті матеріали періодично додають до повного заповнення зазорів . Потрібно відзначити , що конопатка може підняти висоту зрубу до 15 см. Виконують конопатку одночасно по всьому периметру зрубу з внутрішньої і зовнішньої сторони , заповнюючи зазори послідовно між вінцями , починаючи з самого нижнього паза. Конопатка окремо одній зі стін може призвести до перекосу зрубу. Розрізняють два види ущільнення стін зрубу : ” в набір ” і “в розтяжку ” .

Конопатку ” в розтяжку ” виконують з окремих пасом , додаючи їх у міру необхідності до повного заповнення зазорів . Після цього з ущільнювального матеріалу роблять валик і з силою забивають його в паз. До якості конопатки слід поставитися з усією серйозністю , тому що від цього залежать теплові втрати стін , а отже , і мікроклімат в будинку.

Конопатка ” в набір ” полягає в тому , що з клоччя або пеньки звивають довгі пасма діаметром близько 2 мм і змотують їх у клубок. З клубка набирають петлі , які забивають у пази між колодами . Починають конопатку з самого нижнього вінця , поступово переміщаючись знизу вгору. Конопатять щілини послідовно по всьому периметру. Пасма ущільнюють спочатку по верхній, а потім по нижній кромці колоди і тільки після цього вирівнюють , домагаючись повного заповнення . Кількість закладаються пасом залежить від ширини щілини , але в кожному разі волокна ущільнювального матеріалу повинні виступати по обидві сторони зрубу не менше , ніж на 5 мм.

 

 
 
 
 
Купити Конопатку (Лляний утеплювач) Ви можете зателефонувавши за телефонами: 095-47-44-176, 094-927-41-26, 044-362-71-26 або написавши за адресою: lnozavod.ua@gmail.com . Сподіваємося що ціна і якість Конопатки (Лляний утеплювач) Вас повністю задовольнять. Ми будемо раді бачити Вас серед наших постійних клієнтів.

This post is also available in: English, Russian

Партнеры:

  • Украинская льняная компания
  • межвенцовый утеплитель
  • Зерно
  • Пелли ЛТД