Нашли дешевле? Отблагодарим скидкой! Мы все можем - мы производители!

                                  Стрічковий межвенцовий утеплювач

                                                       095 – 47 – 44 – 176

Стрічковий межвенцовий утеплювач

Всім відомі переваги життя в дерев’яному будинку , які обумовлені унікальними особливостями дерева: це природний матеріал , який не робить ніякого негативного впливу на організм людини , не викликає алергічних реакцій . Завдяки унікальній будові деревини в дерев’яних будинках підтримується постійний кисневий баланс і оптимальна вологість . Правильно побудований дерев’яний будинок набагато тепліше будинків з цегли або бетону.
Однією з головних задач при будівництві дерев’яного будинку полягає правильний вибір міжвінцевого утеплювача , який , як мінімум , повинен не погіршити властивості самого дерева і тим більше не сприяти його руйнуванню.

Міжвінцевий утеплювач – це натуральний сучасний матеріал, який дозволяє утеплити будинок, зберегти комфорт в ньому і піклується про вас і ваше здоров’я.

 

межвенцовий утеплювач повинен забезпечувати:

– Надійний захист будинку від продування ( мати достатню щільність і еластичність – не сприяти утворенню щілин в процесі експлуатації будинку ) ;

– Захищати від втрат тепла ( мати низьку теплопровідність ) ;

– Мати здатність поглинати і віддавати вологу залежно від змін вологості як зовні , так і всередині приміщення аналогічно самому дереву (співвідношення вологопоглинання – влагопередача , паропроникність ) ;

– Чи не руйнуватися від впливу різних природних факторів;

– Чи не сприяти розвитку різних мікроорганізмів;

– Чи не містити небезпечних для здоров’я людини включень і алергенів ;

– Бути довговічним – не змінювати своїх фізико -хімічних властивостей протягом кількох десятиліть.

Спробуємо розібратися у всьому різноманітті присутніх на ринку утеплювачів і вибрати ті з них , які більшою мірою відповідають нашим вимогам. Всі представлені на сучасному ринку будівельних матеріалів утеплювачі можна розділити на групи:

Утеплювачі на мінеральній і синтетичній основі

– Нетрадиційні для дерев’яного домобудівництва матеріали , використовувані в комерційних інтересах продавців цих матеріалів і « ледачих» або непорядних будівельників.

– Волокнисті мінераловатні утеплювачі :

– Матеріали на основі скловати , скляного штапельного волокна ( URSA , ISOVER ) , мінеральної вати , базальтової мінеральної сировини (Rockwool , PAROC ) ;
– Матеріали з закритими порами :

– Пінополістирол , ( пінополістирол екструзійний – Пеноплекс ) , спінений поліетилен ( Порілекс , Пленекс , Ізолон , Поліфом , Енергофлекс ) ;

– Жорсткі напилювані пінополіуретани , монтажна піна ( MAKROFLEX , PANAFIX , Макропена і т.д) ;

– Різні види герметиків (силіконові , акрилові і т.д.);
– Матеріали з відкритими порами :

– Спінені пінополіуретани ( поролон , ПСУЛ – PROFBAND і т.д.).

Ці теплоізоляційні матеріали широко використовуються в конструкціях сучасних будівель. З їх допомогою утеплюють покрівлі , зовнішні, внутрішні і підвальні стіни , підлоги і перекриття . У кожному випадку до теплоізоляційного матеріалу пред’являються особливі вимоги , залежні від умов його експлуатації. Вибір того чи іншого матеріалу здійснюється відповідно до вимог до матеріалу і його технічними характеристиками. Вони створені і відмінно виконують свою функцію для утеплення огороджувальних конструкцій житлових , громадських і виробничих будівель із цегли і бетону , але зовсім не годяться для межвенцового утеплення дерев’яних будинків.

Справа в тому , що на людське житло впливають зовнішні (природні ) і внутрішні (пов’язані з життєдіяльністю людини ) процеси, що призводять до зміни я вологості усередині приміщення , крім того дерево володіє власною вологістю ( від 15% – до 35 % і вище для свіжозрубаного лісу ) . Ці перепади у вологості приводять до того , що дерев’яна будівля знаходиться в постійному русі ( будинок «дихає »).

Паропроникність ( вентилируемость ) утеплювачів на основі мінеральної вати забезпечується присутністю повітря між волокнами (самі волокна паронепроникні ) , у разі поролонів – повітря заповнює дрібні пори матеріалу . Потрапляючи між вінцями , утеплювач здавлюється під вагою колоди , виходить щільна паронепроникна прошарок з однорідної маси матеріалу. Матеріали ж із закритими порами є абсолютними пароизоляторами .

У результаті в разі можливого застосування одних матеріалів , надмірна волога накопичується в товщі утеплювача , викликаючи промерзання шва , інших – конденсується в місцях з’єднання дерева і утеплювача ( « парниковий ефект» ) або і те , й інше разом , що з часом викликає руйнування дерев’яної конструкції зсередини.

Окремо розглянемо варіант утеплення межвенцового з’єднання з використанням декількох синтетичних теплоізоляційних матеріалів:

«Теплий шов »

Ось яким чином пропонується утеплювати Межвенцовая підключення:
“Насамперед – теплоізоляційна стрічка , яка прокладається між колод …. Ця самоклеюча стрічка на відміну від традиційного льону зроблена на основі поролону і просочена спеціальним складом , завдяки якому , вступивши у взаємодію з повітрям , вона поступово збільшується в об’ємі в 3-5 разів , заповнюючи таким чином всі порожнечі . Потім в зовнішні або внутрішні шви (або зовнішні і внутрішні ) укладаються шнури з екструдованого поліетилену (вони можуть бути різної товщини ) , а вже поверх шнура за допомогою монтажного пістолета наноситься відповідний акриловий герметик ” .

Ось такий вийшов сендвіч . Тепер розберемо кожен з його компонентів:
Теплоізоляційна стрічка – саморасшіряющуюся поролон , що містить дрібні пори , в сухому вільному стані вони заповнені повітрям , чим і обумовлюється теплоізоляційний ефект , а під вагою дерева пори стискаються , паропровідні падає до нуля в горизонтальному напрямку. У вертикальному – при взаємодії поверхні утеплювальної стрічки з вологим деревом – пори наповнюються вологою , при цьому матеріал поводиться як будь поролон – намокає , але висихати швидко не хоче. – Екструдований поліетилен – сам він не намокає (тому що все пори закриті ) , але геть перекриває рух пари. Ну і на завершення всього – герметик .
Все, щілини заклали, тепло зберегли , а що відбувається всередині цієї конструкції ? І де природна вентиляція ? Треба , як мінімум , ставити кондиціонери. Це хороший спосіб заізолювати , наприклад , пластикове вікно в бетонному або цегляному будинку . Для будинку з бруса або колоди – все те ж накопичення вологи усередині теплоізоляційної стрічки і утворення конденсату на стиках .

Теплоізоляція « через непорозуміння »

Іноді доводиться стикатися з використанням в якості міжвінцевого утеплювача синтепону , бавовняно -паперового ватину , вовняного ватину , повсті. Міркування приблизно такі : «створюють ж з їх застосуванням теплий одяг , чому б і щілини в будинку не заткнути ? ». А ось і не можна , бо волога , все та ж волога … А у випадку з шерстю ще й міль.

Утеплювачі з натуральних рослинних волокон : льоноволокно , пенька ( волокно конопель) , мох , джут

На Русі традиційно використовувалися для утеплення дерев’яних будинків клоччя ( лляна і конопляна ) і довговолокнистий мох (червоний мох , сфагнум , зозулин льон ) . Всі ці природні матеріали відмінно виконують функцію утеплення дерев’яного будинку , володіють низьким коефіцієнту чи теплопровідності ( 0,04 Вт / м ° С) , завдяки капілярної структурі своїх волокон здатні накопичувати і віддавати вологу залежно від зовнішньої вологості , мають бактерицидні властивості , перешкоджають появі грибка.

Свою ефективність в якості межвенцового утеплення дерев’яних будинків вони довели протягом сотень років. Хімікам так і не вдалося створити синтетичні волока , здатних замінити за своїми якостями натуральні . По ряду причин – мох (відноситься до невозделиваемим людиною природних ресурсів і не придатний для масового використання , але в той же час залишається самим недорогим видом утеплення) і коноплі (у зв’язку із скороченням посівних площ через наявність в суцвіттях наркотичних речовин) у меншій мірі використовуються в даний час для утеплення дерев’яних будинків.

До недоліків всіх натуральних матеріалів слід віднести трудомісткість в їх укладанні , але ці труднощі легко розв’язні у разі використання сучасних міжвінцових лляних стрічкових утеплювачів лляна повсть . Зберігаючи всі властивості лляного волокна , ці матеріали забезпечують необхідну технологічність при збірці дерев’яних будинків з струганого і профільованого бруса , оциліндрованої колоди.

 

Спробуємо розібратися у фізичних властивостях утеплювачів з різних натуральних волокон, обумовлених їх структурою і хімічним складом:

Порівняльна характеристика технічних волокон за хімічним складом
льон пенька джут
целлюлоза 76-80 74-77 64-71
лігнін 2-5 3,7-8 12,7
пектин 3 0,9 0,2
віск 2-3 0,6-0,8 0,3-0,4
вода 8,5 10 10
довжина елементарних волокон 13-30 15-25 2-3

Тепер розшифруємо :
Технічне волокно , яке приблизно дорівнює довжині стебла рослини , складається з елементарних волокон , склеєних між собою пектином , воском , лігніном . Лігнін – це природний високомолекулярний полімер, що міститься в клітинах судинних рослин. Відноситься до інкрустуючих речовин оболонки рослинної клітини . Відкладення лігніну в клітинних оболонках викликає одеревіння клітин , сприяє формуванню водопровідних каналів . Лігнін відповідає за жорсткість волокна. Він не перебуває у вільному стані , відповідно, не може склеювати між собою волокна утеплювача , « склеює » він елементарні волокна , з яких складається технічне волокно ( насипавши між вінцями дерев’яних тирси , ви не склеїте їх у дерево). У джуті лігніну більше тому , що потрібно поєднати більшу (на одиницю довжини) кількість елементарних волокон. Наявність пектину і воску визначають ступінь гнучкості , еластичності волокна , перешкоджають його пересихання .

Знаючи ці параметри , можна легко розібратися в видимих ​​відмінностях волокон : волокно льону більш м’яке і еластичне , високопрядомое , тому з льону роблять одяг , постільна білизна , волокна пеньки більш грубі ( більш високий вміст лігніну )

Вологість, при відносній вологості повітря
Волокно відносна вологість повітря,%
40 60 90
льон 8,2 10 16,3
пенька 8,4 10,8 18,5
джут 9,7 12,6 22,7

Т.е при зміні вологості повітря на 50% льон вбере – 8%. вологи
Утеплювач поставляється в рулонах різної ширини, так що завжди можна підібрати саме той, який відповідає діаметру колод або ширині бруса Вашого будинку.

 
Купити Стрічковий міжвінцовий утеплювач Ви можете зателефонувавши за телефонами: 095-47-44-176, 094-927-41-26, 044-362-71-26 або написавши за адресою: lnozavod.ua@gmail.com . Сподіваємося що ціна і якість Стрічкового міжвінцевого утеплювача Вас повністю задовольнять. Ми будемо раді бачити Вас серед наших постійних клієнтів.

This post is also available in: English, Russian

Партнеры:

  • Украинская льняная компания
  • межвенцовый утеплитель
  • Зерно
  • Пелли ЛТД